2023 metų duomenų bazės rezultatai

Su Naujaisiais 2024 metais Jus visus!

Tokia jau tradicija, kad Naujaisiais metais dažniausiai apžvelgiame, ką pavyko padaryti per praėjusius metus. Kai kurie tai daro galvoje, kai kurie raštu, na o aš noriu palikti atsiminimą čia, kad vėliau būtų galima prisiminti, nes na... juk labai greitai viskas pasimiršta.
Taigi, oficialiai projektas STARTAVO 2023 m. balandžio 16d., tačiau iki to dar bent kelis mėnesius vyko tiek tinkamo įrankio paieška, tiek sudėliojimas, kaip programiškai tai turi atrodyti, tiek web puslapio bei FB grupės kūrimas. Man, turinčiai polinkį, kad viskas būtų kuo geriau, sunku buvo net ir paleisti tą pirmąjį variantą. Vis atrodė, kad per mažai duomenų, per paprastai viskas, kad galima padaryti dar tą ar aną. Na, bet geriau nuo kažko pradėti ir toliau tobulinti.

SAVANORIAI - prisimenu, kai parašė pirmasis savanoris Romas. Neturėjau dar net paruošusi instrukcijų. Instrukcijos gimė per dar vieną savaitgalį. Toliau savanoriai daugiausiai atsirado iš mano DNR sutampančių žmonių, kurie taip kaip ir aš vis dar ieško savo genealoginių šaknų. Galbūt todėl dabar daugiausiai suvestų duomenų yra būtent iš Šakių apskrities. Dar vėliau, suvedus pilnus Šakių apskrities valsčius, ir pradėjus dalintis žinute kitose grupėse, prisijungė ir kiti savanoriai, kurie domisi kitomis apskritimis.
Šiuo metu prie projekto vienokia ar kitokia forma prisidėjo iš viso jau 23 savanoriai. AČIŪ

PATOBULINIMAI
Iš pradžių prašiau savanorių, kad nevestų gimimo datų, jei nėra suėję 100 metų nuo gimimo. Nepatiko tai ir man, bet neturėjau kito sprendimo. Po kurio laiko, kai jau buvo suvesta 60 000 asmenų, radau techninį sprendimą kaip tas datas paslėpti, todėl vis dar tenka koreguoti pirmuosius 60 000 įrašų dėl gimimo datų.
Taip pat po vieno iš sekėjo klausimo dėl suvestų vietovių stebėjimo, padariau atskirą duomenų bazę, kurios yra dvi pagrindinės paskirtys:
- vietovių paieškai bei tos vietovės bylos numerio Lietuvos Centriniame Valstybės archyve;
- pasitikrinimui, ar konkreti vietovė jau yra suvesta į duomenų bazę, ar ji vis dar laukia savo eilės.
Ši duomenų bazė vis dar pildoma, nes ne visos apskritys vis dar yra suvestos. Patogesniam bylų ieškojimui jau turime pilnai suvestas šių apskričių vietoves (tai dar ne surašymai):
- Ašmenos apskritis;
- Marijampolės apskritis;
- Šakių apskritis;
- Tauragės apskritis
- Trakų apskritis;
- Ukmergės apskritis.

DUOMENYS - metus baigėme su 72 762 suvestais gyventojais. Jų pasiskirstymą pagal apskritis galite matyti žemiau

FB puslapio "Gyventojų surašymas Lietuvoje 1942" STEBĖTOJAI - 190. Ačiū, kad stebite ir sekate, komentuojate, klausiate!

Labai noriu padėkoti JUMS VISIEMS, kurie prisidėjote ir vis dar prisidedate ir prisidėsite. Kurie siūlote naujas idėjas, keliate klausimus. Tai padeda projektui tobulėti. JŪS nerealūs! Pasiplokite sau, nes be Jūsų ši duomenų bazė būtų pildoma nepalyginimai lėčiau

Su meile
Erika
2023-12-31 vietoviu progresas 72672png